0 Kč bez DPH

Chytrá řešení pro HELIOS Red

V parnerské společnosti HELIsmile s.r.o. vyvíjíme programy na míru. Naše aplikace šetří práci a zvyšují produktivitu již v mnoha firmách. Staráme se o firemní data. Jsme specialisté na jejich úpravy a využití: jejich prezentaci, propojování databází a aplikací mezi sebou, datamining, datové konverze a statistické zpracování dat. Vytvořili jsme i několik šikovných pomocníků, které můžete ihned využít.

Co třeba?

Program pro načítání údajů z PDF dokumentů

Automatické exporty dat z HELIOS Red do Excelu, aktualizace sešitu v Excelu daty z HELIOS Red

Import položek z Excelu do prodejní objednávky

Automatické odesílání upomínek

Upozorňování na blížící se termíny na prodejních a nákupních objednávkách

Komplexní vyhodnocování dat, firemní intranet

Propojení HELIOS Red s e-shopem PrestaShop

Nepřepisujte položky z dodacích listů do příjemky nebo přijaté faktury ručně.

Pořiďte si HELíka - program pro načítání údajů z PDF dokumentů

HELík umí načíst položky z faktur či dodacích listů v pdf dokumentu poslaném e-mailem a vložit je do položek příjemky ve skladové evidenci HELIOS Red během několika sekund. Sami si spočítejte, kolik času a chyb ušetříte.

Jak to funguje?

  • Naučíte program rozeznat fakturu od Vašeho dodavatele. Jednou nastavíte, pak již pouze používáte.
  • Faktura Vám přijde e-mailem ve formátu pdf.
  • Z faktury vytvoříte soubor s položkami.
  • Ve Vašem skladovém programu založíte příjemku a položky ze souboru naimportujete. A je hotovo. Tak jednoduché to je.

HELík vám ušetří spoustu času. A přitom je velmi levný. Za 9 300 Kč získáte pomocníka, kterého si zamilujete. HELíka si můžete zdarma vyzkoušet. Prozkoumejte HELíka sami nebo mi jednoduše napište či zavolejte.

Příklady požadavků uživatelů HELIOS Red, které jsme v minulých měsících řešili. Inspirujte se.

Dostáváme do HELIOS Red metody velkých systémů. Kromě několika výjimek se nejedná o hotová řešení. Většinou je bude potřeba upravit podle vašich potřeb. Proto i uvedené příklady cen berte pouze jako  informativní, abyste si udělali hrubý obrázek o finanční náročnosti.

Stáhněte si přehledný přehled VYCHYTÁVEK  k HELIOS Red v pdf.

 

Automatické převádění libovolných data z HELIOS Red do Excelu bez nutnosti otevírat HELIOS Red

Máme připravený vykopírovač dat. Hodí se, pokud chcete data z HELIOS Red převádět do jiného informačního systému ve firmě - např. každodenní export aktuálního stavu skladu, který si načte aplikace pro obchodníky.

Víceméně umíme vzít jakoukoliv databázi (prodejní a nákupní objednávky, přijaté a vydané faktury, zaměstnanci, partneři ..) a uložit ji automaticky v zadaném čase jako například excelovský soubor. Uložený soubor si je možné nechat poslat na zadanou e-mailovou adresu.

Cena základní verze programu spustitelného pomocí plánovače úloh, který vám podle vašich potřeb vykopíruje vybranou databáze z HELIOS Red a uloží ji do stejné složky jako je program, stojí 5428 Kč.

  

Vykopírování údajů z více databází HELIOS Red do jednoho excelovského souboru

Stejně tak je možné do jednoho souboru nakopírovat údaje z více databází HELIOS Red. Zde už cena hodně závisí na konkrétních potřebách a náročnosti.

 

Propojení HELIOS Red s jiným programem, například výrobním systémem

Když už máme údaje z HELIOS Red uložené v Excelu nebo v jiném typu souboru, můžeme je importovat do jiných programů. Zde může být zadání opravdu různorodé.

 

Jednoduché zakládání prodejních objednávek ze souboru v Excelu

Import skladových položek z excelového souboru do prodejních objednávek HELIOS Red. Program na stisk tlačítka založí prodejní objednávku v HELIOS Red a natáhne jednotlivé položky, To se hodí i na načítání nabídek od vašich partnerů nebo třeba objednávek z e-shopů.

Pokud použijete námi předepsaný formát excelovského souboru, cena je  10 856 Kč.

 

Aktualizace souboru v Excelu daty z HELIOS Red

Do excelového souboru se seznamem položek, které byly nataženy do prodejní objednávky, program zpětně doplní aktuální stavy a údaje o položkách – zda jsou skladem, zda jsou objednané a pokud jsou objednané, kdy je potvrzený termín dodání dodavatelem (tento údaj dotahujeme z nákupních objednávek a přímo v prodejních objednávkách není možné jej zjistit). Cena závisí na komplexnosti zadání a může se pohybovat okolo 13 570 Kč, stejně jako následující tři vychytávky.

Automatické odesílání upomínek

Automatické odesílání upomínek na neuhrazené vydané faktury. Program odesílá na e-mailovou adresu uvedenou v hlavičce vydané faktury upomínku. Podle délky prodlení odesílá tři druhy upomínek podle nastavených dnů prodlení, např. 5, 15, 30. Kopie upomínky je zasílána i na zadaný firemní e-mail pro kontrolu. Zároveň připravil seznam faktur prodlení, který uložil do excelovského souboru..

 

Upozorňování na termíny na prodejních objednávkách

Program každé ráno odešle e-mail se seznamem prodejních objednávek, které mají zadaný počet dnů (např. 7) a méně do termínu dodání. Pomáhá tak upozorňovat obchodníka na blížící se termín dodání..

 

Upozorňování na termíny na nákupních objednávkách

Program odesílá e-mail dodavateli s připomenutím, že se blíží potvrzený termín dodání. Lze zvolit, koli,k  Funkce, která odešle v nastaveném počtu dnů před termínem

 

Používáte v HELIOS Red úkoly?

A taky vám vadí, že když se úkol označí jako splněný zmizí a už není? Ale majitel chce často vidět i historii zadaných úkolů, kdo a kdy jaký úkol splnil.  Program si šáhne do databáze s úkoly a otevře jejich celou historii v excelovské tabulce. Hotové řešení za 1234 Kč.

 

Tisk štítků z příjemek, výdejek nebo  objednávek

HELIOS Red je možné přímo napojit na program Avery DesignPro 5 (je zdarma) a tisknout štítky/samolepicí etikety pro položky přijímaného zboží. Obsah etikety může být například název zboží, čárový kód, cena, a další informace ze skladové karty. Po prvotním nastavení pak po stisknutí Ctrl+E HELIOS Red otevře program DesignPro5, ve kterém se zobrazí připravené etikety k tisku.

Hotové řešení, které si nasadíte sami podle návodu nebo pomůžeme s nastavením.

Najděte bohatství v datech, které máte. Vyhodnocujte je a zobrazujte ve firemním intranetu.

V informačním systému firmy se nachází poklady, o kterých majitel často nevím. Nebo ví, ale neumí je použít. MS Excel mají na svém počítači také téměř všichni. Propojíme vám data z informačního systému s Excelem a připravíme vám analýzy, které potřebujete. Ovládáme programování i velmi složitých maker v Excelu, takže bychom neměli mít problém s žádným požadavkem.

Pro opravdu složitá zadání můžeme připravit webovou aplikaci.

Pro zobrazování dat nebo i jejich vkládání bez použití informačního systému lze použít FIREMNÍ INTRANET. Máme rádi redakční systém UMBRACO, který se je perfektním řešením jak pro intranet, tak pro zobrazování analýz z vašich dat. S čím vším vám umíme pomoci najdete zde. Ozvěte se.

Propojte si plnohodnotně HELIOS Red s e-shopem! My umíme PrestaShop. HELIOS Red - PrestaShop konektor.

Podpora komunikace s e-shopem je v HELIOS Red k dispozici. Plnohodnotné propojení s e-shopem už tak jednoduché není. Používejte HELIOS Red jako primární zdroj dat, veďte si v něm skladové karty, partnery, cenotvorbu, a vše synchronizujte s e-shopem. Dostávejte objednávky z e-shopu do HELIOSu. Prodávejte.

Zkušenosti máme s open-source e-shopem PrestaShop. Napojujeme jej s HELIOS Redem přes námi vytvořený synchronizační program.

Stáhněte si kompletní popis řešení HELIOS Red - PrestaShop konektoru v pdf.

PrestaShop konektor načítá skladové karty a zákazníky přímo z HELIOS Red a exportuje je do e-shopu. Z e-shopu pak stahuje objednávky zákazníků do prodejních objednávek v modulu Nákup a prodej. Podporuje cenové hladiny podle přihlášených zákazníků, umí sloučit více skladových karet do jednoho produktu (např. velikosti oblečení, různé barevnosti, či typy), při práci se skladovou zásobou počítá s rezervovaným a objednaným zbožím, načítá obrázky k produktům, umí zobrazit jinou cenu za prodej kusů a prodej balení (MJ2) a mnoho dalšího.

Vše, včetně cen, obrázků a parametrů nastavujete na jednom místě - v HELIOS Red.

Hlavní výhody:

- vše je vedeno v HELIOS Red, e-shop PrestaShop slouží „pouze“ k zobrazování a objednávání zboží

- podpora složených produktů, kdy jeden produkt tvoří více skladových karet

- podpora více obrázků k jedné skladové kartě

- podpora různých cen při prodeji kusů a balení

- dostupnost zboží počítá nejen s fyzickým stavem zboží na skladové kartě, ale pracuje i s rezer-vovaným a již objednaným zbožím od dodavatelů, dostupnost lze zobrazovat v intervalech (méně než 5 kusů, více jak 50 ks)

- rychlý vícevláknový přenos mezi HELIOS Red a PrestaShopem, přenáší se pouze rozdíly, aktualizace je rychlejší

- kontroly neúplných údajů na skladových kartách před samotným exportem do PrestaShopu zabrání problémům s chybně nahranými skladovými kartami

 

Ozvěte se. Společně probereme požadavky, které na komunikaci s e-shopem kladete.

 

Jak funguje import skladových karet z HELIOS Red do PrestaShop pomocí přímého napojení na databázi skladových karet HELIOS Red?

 

Ze skladové karty umíme importovat: číslo1, číslo2, skladová skupina, doplňkové číslo1, název, MJ, MJ2, množství, prodejní cena 1, prodejní cena 2, obrázek1, obrázek2 a poznámka ze skladové karty. Podle skladové skupiny se položky řadí do kategorií v PrestaShopu. Číselník skladové skupiny se do PrestaShopu přenáší přímo z HELIOS Red a zobrazují se pouze ty kategorie, ve kterých je obsažen nějaký produkt. Podle doplňkového čísla 1 ze skladové karty lze řadit produkty např. podle výrobců. Číselník doplňkové číslo 1 se do PrestaShopu přenáší přímo z HELIOS Red a zobrazují se pouze ti výrobci, kteří dodávají některý produkt. Nezobrazují se tak prázdné kategorie.

Podle číslo1 ze skladové karty (pokud používá sufix, např. 2345.01, 2345.02) nebo podle číslo 2 se dají skladové karty sdružovat k sobě a v PrestaShopu se zobrazí jako jeden produkt s různými variantami. Z pohledu PrestaShopu se jedná o atributy. Produkt tak může být tvořen více skladovými kartami (např. velikosti trička, barevnost, nové/použité apod.). Na kartě produktu v PrestaShopu jsou vidět všechny jeho varianty v přehledné tabulce (na rozdíl od výchozího nastavení PrestaShopu bez pluginů, kdy lze vidět pouze jednu variantu a ostatní varianty vybírat z roletového menu). Ke každé variantě se zobrazuje její cena a skladová dostupnost.

Cenu umíme zobrazovat za měrnou jednotku 1 (kusy) i za měrnou jednotku 2 (balení). V prodejní ceně 1 na skladové kartě se uvádí cena za 1 ks při nákupu menšího množství, než je jedno balení. V prodejní ceně 2 se uvádí cena za kus při nákupu celého balení nebo více kusů, než je celé balení. Pokud například 1 balení obsahuje 50 kusů, tak při vložení 51 kusů do košíku se použije cena za kus z prodejní ceny 2.

Skladovou dostupnost počítáme ze stavu skladu dané skladové karty s možným odečtem "Rezervováno". Zobrazovat v dostupnosti produktu můžeme skutečný stav skladu nebo rozmezí (např. 1 – 5 ks, více než 5 ks). Dále počítáme s "Objednáno", kdy lze do dostupnosti v PrestaShopu doplnit např. „na cestě“.

Pro každou skladovou skupinu či dodavatele je možné si nastavit různě dlouhou dodací dobu při nedostupnosti skladem.

Pokud je na skladové kartě vyplněna cesta k obrázkům, při importu dojde k jejich nakopírování do PrestaShopu. Použít můžete oba obrázky, které se dají ke skladové kartě přidat. Specialitou je, že HELIOS Red – PrestaShop konektor pozná změnu obrázku, i když je uložen pod stejným názvem (např. při nahrazení obrázku obrázkem v lepší kvalitě).

K jedné skladové kartě je možné použít obrázky dva. První může reprezentovat třeba obrázek za 1 kus, druhý obrázek může zobrazovat balení (např. box s 50 kusy).

 

Jak funguje cenotvorba?

Neregistrovanému uživateli nebo uživateli bez nastavení cenové skupiny se zobrazuje „prodejní cena 1" ze skladové karty. Registrovaný uživatel může být zařazen do slevové skupiny. Slevová skupina se přejímá z HELIOS Red z číselníku Partnerů ze záložky Obchodní a z políčka Skupina01. Označení kódu slevové skupiny vyjadřuje slevu v %. Pro správnou cenotvorbu v HELIOS Red je pak nutné mít nastavenu Definici automatických slev pro dané Skupiny01. Výhodou tohoto řešení je stejné nastavení cen jak v HELIOS Red, tak v e-shopu. Zákazník tak dostane stejnou cenu při přímém objednání např. po telefonu, tak při objednávce z e-shopu.

 

Jak funguje samotný přenos z HELIOS Red do PrestaShop a zpět (skladové karty, zákazníci, objednávky)?

Export i import se ovládá z HELIOS Red – PrestaShop konektoru.  Při exportu z HELIOS Red si konektor do pomocného souboru uloží vše potřebné a následně importuje do PrestaShopu. Import probíhá vícevláknově (nastavitelný počet vláken podle toho, jakou rychlost zvládne hosting) pro rychlejší přenos.

Při samotném importu probíhají různé kontroly, které omezují chybovost. Při importu skladových karet do PrestaShopu se kontroluje vyplnění prodejní ceny (kontrola nulové prodejní ceny), vyplnění odkazu na obrázek nebo kontrola existence obrázku v daném umístění.

Importují se rozdíly a ne všechny skladové karty (změny ceny, stavu skladu, názvu, obrázku ..). Smazané skladové karty v HELIOS Red se v PrestaShopu zneaktivní. Kontroluje se i záměna obrázků, kdy se k importu připraví obrázek, která má stejné jméno, ale jinou velikost souboru. Je tak možno nahradit obrázek za kvalitnější a do e-shopu se nahraje automaticky při příští aktualizaci obrázků.

Export zákaznických objednávek z PrestaShopu probíhá opět pomocí konektoru s využitím nastavené šablony pro import v modulu Nákup a prodej. V základním nastavení se importuje číslo zákazníka, název a označení zákazníka (firmy), číslo objednávky PrestaShopu, a jednotlivé produkty z objednávky, včetně jejich množství a cen. Je nutné stanovit do jaké číselné řady a typu prodejní objednávky se má objednávka z PrestaShop založit. PrestaShop odešle na předdefinový e-mail informaci, že dorazila nová objednávka, která může být stažena.

 

Jak nastavit registrované uživatele v PrestaShop?

Do PrestaShop lze importovat obchodní partnery zadané v HELIOS Red, kteří mají v číselníku Partnerů v políčku ExtId (záložka Obchodní) vyplněno „ANO“. Zároveň je možné těmto partnerům nastavit slevovou skupinu.

HELIOS Red – PrestaShop konektor upozorní, pokud si uživatel v PrestaShop provedl úpravy některého z údajů (název, jméno, e-mail apod.). Úpravu v HELIOS Red je poté třeba provést ručně.

Nově zaregistrovaným klientům je nutné zaslat informace o možnostech přihlášení a nastavení inicializačního hesla, které je nastaveno na „123“.

 

Chci propojit HELIOS s PrestaShopem. Kolik to bude stát?

E-shop PrestaShop může sloužit i jen jako katalog na zobrazování skladových karet/produktů. Jednoduché propojení HELIOS Red s PrestaShopem s využitím hotového PrestaShop konektoru začíná na 35 000 Kč. Za tuto cenu zajistíme zobrazování skladových karet na e-shopu se základní grafikou, možnost jejich objednání a import objednávek zákazníků zpět do HELIOS Red. 

Se zvyšujícími se nároky na individuální řešení cenotvorby, zákaznických skupin, tvorby složených produktů, nároků na grafické zpracování a podobně obtížnost a také i cena realizace roste.

OZVĚTE SE!