OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč bez DPH

O mně

Já formálníZa svůj život jsem měl možnost vyzkoušel různé projekty. Kromě svého podnikání, se kterým jsem začal v roce 1996, jsem pracoval jako zaměstnanec v malé firmě, ve státní správě a na univerzitě. I když jednotlivé pozice vypadají velmi různorodě, vždy měly něco společného. Rozjíždění něčeho nového a vytváření "z ničeho něco". Řídit rutinní provoz mě už až tak moc nebaví a posouvám se dál.

Po škole v roce 2000 jsem začínal jako výkonný ředitel v malé firmě prodávající výpočetní techniku, webové stránky a informační systémy. Tam jsem se setkal s HELIOS Red a od té doby zůstal mým koníčkem a postupně jsem nabíral klienty. Aktuálně se starámo více jak 100 instalací.

V roce 2004 jsem přesedlal do státní správy. V pozici ředitele regionální kanceláře agentury CzechInvest jsem rozjel olomouckou pobočku CzechInvestu. Seznámil jsem se přípravou dotačních projektů a dotačním managementem. A také s tématy vědeckotechnických parků a průmyslových klastrů.

Jako ředitel Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého jsem byl 10 let zodpovědný za investiční výstavbu a facility management. Když jsem do parku v roce 2007 nastupoval, měli jsme jednu zchátralou budovu s několika nájemci a jednu zbrusu novou, ale úplně práznou budovu k pronájmu. Když jsem v roce 2017 odcházel, viděl jsem za sebou park plný zajímavých firem ve třech budovách, kdy první jsem zaplnit, druhou budovu opravit a třetí postavit.  Přispěl jsem také k nastavení procesů pro prodej výsledků výzkumu a vývoje do firem - něco jako obchodní oddělení univerzity. Ke konci mého působení vzniklo největší centrum aditivní výroby (3D tisk) na Moravě. Byl jsem také lektorem a konzultantem podporující začínající firmy. Konzultoval jsem desítky podnikatelských záměrů. Některé firmy, které i díky mým konzultacím vznikly, jsou na trhu úspěšné.Jiří Herinek lanovka v Tiraně

Nyní se zabývám pestrou paletou aktivit, dělám co umím a co mě baví. Nadále pečuji o své klienty HELIOS Red. Využívám získaných zkušeností a pomáhám nejen s implementací HELIOS Red, ale snažím se menším firmám navrhnout i možná zlepšení ve firemních procesech. Mohu také pomoci řídit projekty podle metodiky PRINCE2.

S dlouholetými kolegy jsme založili společnost HELIsmile s.r.o., kde vyvíjíme software na zakázku se zaměřením na práci s daty, datovou analýzu a datové propojování aplikací. Jsme specialisté na vytěžování a statistické zpracování dat. Zavádíme také informační systém HELIOS Easy a HELIOS Orange.

A abych využil zkušenosti získané z univerzitního prostředí, externě působím na ČVUT, Fakultě elektrotechnické v roli koordinátora transferu technologií. S výzkumnými pracovníky připravujeme jejich výsledky výzkumu a vývoje k využití ve firmách. V Národní klastrové asociaci hájím zájmy a podporuji spolupráci průmyslových klastrů v České republice. Pomáhám i Českému optickému klastru. Pro Ministerstvo průmyslu a obchodu a pro Technologickou agenturu České republiky dělám posudky jako hodnotitel projektů.

Disponuji poměrně silnou sítí kontaktů v České republice i v zahraničí, jejichž propojování dává smysl.

 

Cestování

Ale "nejen prací živ je člověk", jak někdo někdy řekl a měl pravdu. Využívám prostoru zde na webu k zápiskům z významnějších cest. Začtěte se spolu se mnou. Ale pokud Vás amatérské "cestopisy" nezajímají, rychle odsud pryč :-)

Na skok do Gruzie 5. - 6. 3. 2020 (Gudauri, klášter Ananuri, klášter Mktvari, Tbilisi)

Thajsko 2019 (Peking, Phuket, Koh Lanta,  Koh Phi Phi, Krabi, Bangkok) 12. 2019 - 4. 1. 2020

Balkan trip 2019 (Srbsko, Rumunsko, Severní Makedonie, Albánie, Černá Hora a přes Chorvatsko a Maďarsko domů (2. 7. - 15. 7. 2019))

Na skok do Lisabonu 5. - 8. 11. 2018

Ukrajina 2018: Rachiv – Hoverla - Dilove

Národní park Poloniny, Slovensko / Užanský národní park, Ukrajina 2017

Rumunsko 2015 – Bucegi - Brasov aneb „Pupkáči na vandru“

Thajsko - Koh Samui, Koh Pha Ngan, Bangkok 21. 1. - 12. 2. 2015

Český ráj 3. - 10. srpna 2013

Ukrajina 2013 – Gorgany (Horhany), hora Popaďa a Truskavec

Cesta do hlubin piva aneb Pivní degustace 15. října 2011

Malá Fatra 2011

Rumunsko pohoří Retezat a město Sighisoara 2009

Slovinsko - Triglav, Soča, Lublaň 2008

Východní Afrika (Keňa, Tanzánie, Zanzibar) 2003

Jihovýchodní Asie (Indonésie, Malajsie, Thajsko) 2002

Rumunsko - Fagaraš 2001

Peru 2000

USA 1999

Bulharsko 1997