0 Kč bez DPH

Spuštění HELIOS Red na jakémkoliv počítaci

Helios Red máte možnost velmi jednoduše přenášet a spouštět na jakémkoliv počítači. Je to výhodné např. pro střídavou práci z pracovního a domácího počítače. Jednoduše nahrajete celou složku s programem HELIOS Red na USB FLASH disk a pracujte přímo z FLASH disku.

Na jakémkoliv počítači připojíte USB FLASH disk a spustíte si HELIOS Red (spouštěcí soubor je helios_r.exe). Jedinou podmínkou je mít na počítači prostředí Visual Fox Pro 9.0. Stačí spustit tento instalační program: Visual Fox Pro Runtime, který Vám do počítače nainstaluje 4 soubory nutné pro běh Helios Redu. Tuto instalaci děláte pouze jednou.

Ještě lepší možností je využít synchonizace počítačů z cloudu. K synchronizaci mezi více počítači můžete použít program typu Dropbox. Dropbox nainstalujete na všech počítačích, na kterých chcete používat HELIOS Red. (Na všech těchto počítačích musí být také nainstalovaný Visual Fox Pro Runtime.) Program Dropbox si vytvoří ve Vašem počítači složku Dropbox, jejíž obsah pak synchronizuje přes internet na všechny Vaše počítače. HELIOS Red je tedy třeba přesunout do této složky. Všechny počítače musí být připojené k internetu.

Důležité upozornění: Po ukončení práce s HELIOS Red je nezbytně nutné počkat, až se dokončí synchronizace na internet a teprve potom lze počítač vypnout nebo odpojit od internetu. Stejně tak při zapnutí druhého počítače je nezbytně nutné před začátkem spuštění HELIOS Red vyčkat, než se dokončí synchronizace z internetu. V opačném případě dojde ke ztrátě dat!!

Dropbox si můžete stáhnout odsud. Je zdarma.

Pokud raději preferujete produkty od Microsoft, můžete využít také OneDrive, což je podobné řešení. OneDrive si můžete stáhnout odsud.

Jak FLASH disk, tak synchonizace přes internet je možná pouze za předpokladu, že s HELIOS Red pracuje pouze jeden uživatel.