0 Kč bez DPH

Zásady bezproblémového používání HELIOS Red

1. Zálohujte!

Nejdůležitější zásada nejen pro uživatele HELIOS Red. Větší firmy by měly zálohovat každý den. Všem doporučuji zálohovat alespoň 1x za týden. HELIOS Red je možné zálohovat po jednotlivých modulech pomocí Pomocné práce - Archivace - do komprimovaného. Ve Správě systému můžete zálohovat všechny moduly najednou. Nejjednodušší zálohování je nahrát si celý adresář, ve kterém je HELIOS Red nainstalovaný, na FLASH disk, na DVD, do cloudu nebo kamkoliv jinam mimo Váš počítač.

2. Používejte záložní zdroj (UPS)

Vyhnete se tak problémům při nečekaném výpadku elektrické energie a případnému poškození souborů.

3. Antivirový program

Antivirový program může být i nepřítel. Zejména AVAST nemá HELIOS Red zrovna moc v lásce a občas si pochutná na některém ze spouštěcích souborů. Vystrašení uživatelé pak volají, že jim nejde HELIOS Red spustit. Doporučuji v antivirovém programu vyloučit složku, ve které je HELIOS Red, z antivirové kontroly. Jedná se o složky:
c:\Users\profil uživatele\AppData\Local\Temp\HELIOS_R
c:\Users\profil uživatele\AppData\Roaming\HeliosRed
+ umístění síťového HeliosRed např. S:\HeliosRed.19

4. Pravidelně spouštějte Indexaci

V menu Pomocné práce spouštějte indexaci každý týden. Ve Správě systému je možné spustit indexaci všech modulů zároveň. Indexace je jakési "uklizení" a "datová údržba" systému. V praxi indexaci spouští v pátek poslední uživatel před odchodem domů nebo v pondělí první uživatel.

5. Spouštějte Kontrolu skutečných stavů v modulu Skladová evidence

Spouštění najdete v menu Pomocné práce. Funkci je dobré využít, pokud často mažete nebo opravujete již jednou pořízené výdejky nebo příjemky. Spouštějte ji každý týden, minimálně však na konci měsíce před uzavřením skladového období.

6. Nastavte si správně uživatelská práva

I když třeba používáte HELIOS Red sami, nenastavujte si automaticky na vše plná práva (v Konfiguracích modulů a v Konfiguracích nastavení práv). Může se Vám stát, že si něco omylem vymažete nebo upravíte. Nastavte si práva standardního uživatele a v případě, že potřebujete něco nestandardně upravit, povolte si tuto funkci, upravte a zase si ji zakažte.

7. Pravidelně aktualizujte

Při aktualizaci dojde k základní údržbě dat. Aktualizovat můžete (v případu uhrazené systémové podpory) jak často chcete. Ale minimálně 1x měsíčně si to Váš HELIOS Red zaslouží.

8. Občas (např. 1x měsíčně) proveďte pokročilejší údržbu

  • indexaci + odstranění smazaných záznamů (při této operaci nesmí být HELIOS Red spuštěn na žádném jiném počítači), tato indexace zpracuje i data v adresáři SYSTEM
  • smazání pracovní složky TEMP, která se např. ve Windows 10 nachází na c:\user\uživatel\AppData\roaming\heliosred
  • reinstalujte si Runtime Visual FoxPro - nový runtime v sobě obsahuje i zápis do registrů - po instalaci se na ploše objeví ikona, kterou stačí spustit (lze stáhnout odsud: http://red.helios.eu/WEB_Red/Aktualne/Download/Win/RuntimeVFP9.exe)

 9. Používejte 1 GBit síť

10. Pro zrychlení práce si zapněte natahování grafiky z lokálního disku

Zapíná se v Pomocné práce - Konfigurace - Systémová konfigurace. První spuštění po zapnutí bude pomalejší (čeká se na stažení grafiky ze sítě, stejně tak i po aktualizaci), další práce však již bude rychlejší.