0 Kč bez DPH

Vychytávky v HELIOS Red v roce 2018

HELIOS Red si i letos vysloužil nové vychytávky.

Upozorním na možnost založit nový bankovní účet nebo editovat stávající účet přímo ve formuláři přijaté faktury (není nutné otevřít kartu partnera v číselníku).

Je k dispozici nová funkce kopie pohledávek/závazků z minulého roku v modulech Účetnictví a Daňová evidence. Funkce Ctrl+L Kopie dokladu z loňského roku přenese vybraný doklad z předchozího roku stejně jako F5 Kopie dokladu. Nepřenáší se datum doručení a DUZP. Při kopírování probíhá kontrola kódu druhu, číselné řady a partnera.

Už není potřeba počítat na kalkulačce. Konečně umíme generování dodatečného přiznání k DPH. Podrobněji je postup popsán zde: https://www.herinek.cz/inpage/dodatecne-priznani-k-dph/

Taková ne úplně důležitá, ale příjemná maličkost, je použití vlastních ikon pro jednotlivé moduly (Správa systému – Programy – Definice programů – políčko Vlastní ikona). Můžete použít ikony z www.icons8.com.

Vylepšený je export tiskové sestavy do Excelu. Data se exportují jako formát datumového pole. Nově jde také exportovat mezisoučty a vypočítané součty nahradit vzorci.

Můžete si více vylepšit svůj pás ikon. V přizpůsobení pásu ikon lze nově některé funkce ze Seznamu záznamů přidat mezi vybrané funkce a pak si je dát na záložku Hlavní. Jedná se o funkce obnovení seznamu záznamů, tisk seznamu, hledání v seznamu záznamů, jeho nastavení a seznam uložených filtrů.

Nové je uložení pracovního adresáře v této složce: c:\Users\uživatel\AppData\Roaming\HeliosRed  Ve složce TEMP docházelo k občasnému mizení (zejména kvůli antivirovým programům a různým čistícím software) některých grafických souborů a pak byl problém se zobrazením HELIOS Red.