OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč bez DPH

Chytrá řešení pro HELIOS Red

V parnerské společnosti HELIsmile s.r.o. vyvíjíme programy na míru. Naše aplikace šetří práci a zvyšují produktivitu již v mnoha firmách. Staráme se o firemní data. Jsme specialisté na jejich úpravy a využití: jejich prezentaci, propojování databází a aplikací mezi sebou, datamining, datové konverze a statistické zpracování dat. Vytvořili jsme i několik šikovných pomocníků, které můžete ihned využít.

Nepřepisujte položky z dodacích listů do příjemky nebo přijaté faktury ručně

Pořiďte si HELíka - program pro načítání údajů z PDF dokumentů

HELík umí načíst položky z faktur či dodacích listů v pdf dokumentu poslaném e-mailem a vložit je do položek příjemky ve skladové evidenci HELIOS Red během několika sekund. Sami si spočítejte, kolik času a chyb ušetříte.

Jak to funguje?

Naučíte program rozeznat fakturu od Vašeho dodavatele. Jednou nastavíte, pak již pouze používáte.

Faktura Vám přijde e-mailem ve formátu pdf.

Z faktury vytvoříte soubor s položkami.

Ve Vašem skladovém programu založíte příjemku a položky ze souboru naimportujete. A je hotovo. Tak jednoduché to je.

HELík vám ušetří spoustu času. A přitom je velmi levný. Za 3 300 Kč získáte pomocníka, kterého si zamilujete. HELíka si můžete zdarma vyzkoušet. Prozkoumejte HELíka sami nebo mi jednoduše napište či zavolejte.

Používáte v HELIOS Red úkoly?

A taky vám vadí, že když se úkol označí jako splněný zmizí a už není? Ale majitel chce často vidět i historii zadaných úkolů, kdo a kdy jaký úkol splnil.  Další z HELíků funguje tak, že si šáhne do databáze s úkoly a otevře jejich celou historii v excelovské tabulce. HELík pro úkoly je váš za 1000 Kč.

Potřebujete převést libovolná data z HELIOS Red do Excelu bez nutnosti otevírat HELIOS Red? Chcete některé činnosti automatizovat?

Máme připravený vykopírovat dat. Hodí se, pokud chcete data z HELIOS Red převádět do jiného informačního systému ve firmě - např. každodenní export aktuálního stavu skladu který si načte aplikace pro obchodníky. 
Víceméně umíme využít jakoukoliv databázi (prodejní a nákupní objednávky objednávky, faktury, ..) a provést s ní nějakou akci. Třeba připravit prográmek, který si ověří u nákupních objednávek, jestli je jejich dodání potvrzeno od dodavatele a pokud ne, tak odešle dodavateli připomínací e-mail s výpisem údajů z nákupní objednávky a jejich položkami.
Obecně umíme zajistit propojování databází z HELIOS Red s jakýmkoliv jiným informačním systémem nebo Excelem.
Tato řešení už nejsou unifikovaná, připravují se na míru podle potřeby zákazníka. Cena se pohybuje v jednotkách tisíc Kč.

Najděte bohatství v datech, které máte. Vyhodnocujte je.

V informačním systému firmy se nachází poklady, o kterých majitel často nevím. Nebo ví, ale neumí je použít. MS Excel mají na svém počítači také téměř všichni. Propojíme vám data z informačního systému s Excelem a připravíme vám analýzy, které potřebujete. Ovládáme programování i velmi složitých maker v Excelu, takže bychom neměli mít problém s žádným požadavkem.

Pro opravdu složitá zadání můžeme připravit webovou aplikaci. Máme rádi redakční systém Umbraco, který se dá využít i jako intranet pro zobrazování analýz z vašich dat. S čím vším vám umíme pomoci najdete zde.

Propojte si plnohodnotně HELIOS Red s e-shopem! My umíme PrestaShop. HELIOS Red - PrestaShop konektor.

Podpora komunikace s e-shopem je v HELIOS Red k dispozici. Plnohodnotné propojení s e-shopem už tak jednoduché není. Používejte HELIOS Red jako primární zdroj dat, veďte si v něm skladové karty, partnery, cenotvorbu, a vše synchronizujte s e-shopem. Dostávejte objednávky z e-shopu do HELIOSu. Prodávejte.

Zkušenosti máme s open-source e-shopem PrestaShop. Napojujeme jej s HELIOS Redem přes námi vytvořený synchronizační program.

HELIOS Red - PrestaShop konektor

Jak to funguje?

Import skladových karet z HELIOS Red do PrestaShop pomocí přímého napojení na databázi skladových karet HELIOS Red.

Importuje se: číslo1, číslo2, skladová skupina, doplňkové číslo1, název, mj, množství, prodejní cena 1, obrázek1, obrázek2, poznámka ze skladové karty.

Podle skladové skupiny se položky řadí do kategorií v PrestaShopu. Číselník skladové skupiny se do PrestaShopu přenáší přímo z HELIOS Red a zobrazují se pouze ty kategorie, ve kterých je produkt.

Podle doplňkového číslo 1 lze řadit např. podle výrobců. Číselník doplňkové číslo 1 se do PrestaShopu přenáší přímo z HELIOS Red a zobrazují se pouze ti výrobci, ve kterých je produkt.

Podle číslo1 (pokud používá sufix, např. 2345.01, 2345.02) nebo podle číslo 2 se dají skladové karty sdružovat k sobě a v PrestaShopu se zobrazí jako jeden produkt s různými variantami. V PrestaShopu mají název atributy. Produkt tak může být tvořen více skladovými kartami (např. velikosti trička, barevnost apod.). Na produktu jsou vidět všechny jeho varianty v přehledné tabulce (na rozdíl od výchozího nastavení PrestaShopu bez pluginů, kdy lze vidět pouze jednu variantu a ostatní varianty vybírat z roletového menu). Ke každé variantě se zobrazuje její cena a skladová dostupnost.

Skladovou dostupnost počítáme ze stavu skladu dané skladové karty s možným odečtem "Rezervováno". Zobrazovat v dostupnosti produktu můžeme skutečný stav skladu nebo rozmezí (např. 1 – 5 ks, více než 5 ks). Dále počítáme s "Objednáno", kdy lze do dostupnosti v PrestaShopu doplnit např. „na cestě“.

Pokud je na skladové kartě vyplněna cesta k obrázkům, při importu dojde k jejich nakopírování do PrestaShopu.

Cenotvorba: neregistrovanému uživateli nebo uživateli bez nastavení cenové skupiny se zobrazuje prodejní "cenu 1" ze skladové karty. Registrovaný uživatel může být zařazen do slevové skupiny. Slevová skupina se přejímá z HELIOS Red z číselníku Partnerů z políčka Skupina01 (záložka Obchodní). Označení kódu slevové skupiny vyjadřuje slevu v %. Pro správnou cenotvorbu v HELIOS Red je pak nutné mít nastavenu Definici automatických slev pro dané Skupiny01.

Způsob přenosu: export z HELIOS Red do pomocného souboru, následně import do PrestaShopu. Import probíhá vícevláknově (nastavitelný počet vlákem podle toho, jakou rychlost zvládne hosting) pro rychlejší přenos.

Kontroly při importu skladových karet do PrestaShopu: vyplnění prodejní ceny (kontrola nulové prodejní ceny), vyplnění odkazu na obrázek a kontrola existence obrázku v daném umístění.

Importují se rozdíly a ne všechny skladové karty (změny ceny, stavu skladu, názvu, obrázku ..). Smazané skladové karty v HELIOS Red se v PrestaShopu zneaktivní. Kontroluje se i záměna obrázků, kdy se k importu připraví obrázek, která má stejné jméno, ale jinou velikost souboru. Je tak možno nahradit obrázek za kvalitnější a do e-shopu se nahraje automaticky při příští aktualizaci obrázků.

Import objednávek z PrestaShop do HELIOS Red

Způsob přenosu: export z PrestaShop do pomocného souboru, následně import do HELIOS Red s využitím nastavené šablony pro import v modulu Nákup a prodej. Defaultně se importuje: číslo partnera, název a označení firmy, číslo objednávky PrestaShopu, a jednotlivé produkty.

Nutné je stanovit do jaké číselné řady a typu prodejní objednávky se má objednávka z PrestaShop založit.

PrestaShop odešle na předdefinový e-mail informaci, že dorazila nová objednávka.

Nastavení registrovaných uživatelů v PrestaShop

Do PrestaShop lze importovat obchodní partnery zadané v HELIOS Red, kteří mají v číselníku Partnerů v políčku ExtId (záložka Obchodní) vyplněno „ANO“. Zároveň je možné těmto partnerům nastavit slevovou skupinu.

Způsob přenosu: export z HELIOS Red do pomocného souboru, následně import do PrestaShop.

PrestaShop HELIOS Red konektor upozorní, pokud si uživatel v PrestaShop provedl úpravy některého z údajů (název, jméno, e-mail apod.). Úpravu v HELIOS Red je poté třeba provést ručně.

Nově zaregistrovaným klientům je nutné zaslat informace o možnostech přihlášení a nastavení inicializačního hesla, které je nastaveno na „123“.